Tým vedoucích

Tým vedoucích

Jeden z loňských turnusů
Westernové tábory pořádáme již od roku 2007. Za tu dobu jsme vystřídali několik instruktorů, ale pevné jádro zůstává :) Naší snahou je hlavně to, aby si děti tábor užily, odvezly si spoustu pěkných zážitků, fotek a získaly mnoho nových přátel a kamarádů nejen mezi dětmi, ale i mezi námi, instruktory :)
Na těchto stránkách se dozvíte vše potřebné ohledně dětských westernový táborů, které již několik let pořádáme v okolí vesničky Podolí a v překrásné krajině Šumavy.

Už teď se těšíme na Vaše reakce na nové stránky a případnou spolupráci.

Váš tým instruktorů :)

Vítej, kdo se nebojíš! Jsme netradiční každým coulem, tak vstup a uvidíš!

PICT0014.JPG

TÁBORY NA KONÍCH

 

Westernový tábor s kapacitou 15 - 25 dětí je postaven v krásné přírodě na Šumavě na bývalé louce umístěné v malinké obci Podolí, kde byl vybudován ranč.
Ranč slouží k táborovým hrám, nástupům, odpočinku, opalování a k dalším táborovým činnostem. 
 

Přímo v prostoru ranče je vybudována jízdárna. Díky jejímu umístění mohou účastníci tábora kdykoliv sledovat ty, kteří zrovna jezdí a tím si užít koní ještě více. Jízdárna je kruhová, dřevěná, vysypaná pískem a jsou kolem ní rozmístěné lavičky pro přihlížející.

Na louce samozřejmě nechybí ohniště s posezením, stožár, vstupní brána, uvaziště pro koně…

Ranč v těsné blízkosti lesů a luk, kam vedou nejen vyjížďky na koních pro zkušenější jezdce, ale je tam organizována většina doprovodných her a činností, které provázejí náš tábor.


V těsné blízkosti tábora je vybudována ohrada pro koně, kteří jsou zde ustájeni po celou dobu prázdnin, 24 hodin denně a jsou tak neustále k dispozici našemu táboru. Na těchto koních účastníci tábora nejenom jezdí, ale také o ně pečují. 


Před jízdou je nutno koně vyhřebelcovat, správně nasedlat a nauzdit. Po jízdách pak odsedlat, napojit a nakrmit. Všechny tyto činnosti se samozřejmě konají dle pokynů agroturistického vedoucího a pod dohlehledem oddílových vedoucích.

Koně jsou majitelem ranče vybráni/vyčleněni z 15 - ti členného stáda speciálně pro konání dětského tábora. Jedná se tedy o koně hodné, klidné a spolehlivé, ke kterým mohou přistupovat bez obav i menší/mladší dě­ti.
 

Na táboře jsou kromě koní i další táborová zvířátka. Například kozičky – volně se pohybují po ranči a hraje si s dětmi, vietnamští čuníci (dostávají zbytky jídel) – ti se nepohybují volně :-), malí králíčci (umístění v oploceném výběhu). 


Ubytování: Děti spí na čtyř a pětilůžkových stylově zařízených pokojích ve srubové stavbě. Sociální zázemí je společné ve stejné budově. Záchody splachovací, sprchy s teplou vodou.
Strava se podává ve venkovní kryté jídelně 5x denně, pokud nás zastihne nepřízeň počasí, máme k dispozici SALOON (vnitřní prostory) pro veškeré táborové aktivity.

Rychlý kontakt na organizační výbor všech akcí našeho klubu:

Vendula Šmídlová, tel. 604 109 391

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one